پیامبر اکرم (ص) فرمودند :

رحمت الهي بر پدر و مادري باد که فرزند خويش را در انجام کار هاي نيک ياري نمايند.

تحقيق آگاهانه و انتخاب عاقلانه

انتخاب حق طبيعي شماست .

در هر سه دوره ای که این آموزشگاه مجاز به شرکت در طرح انتخاب مدارس موفق بوده است ، در هر 3 بار بطور متوالی دبیرستان شیخ انصاری بعنوان مدرسه موفق استان انتخاب شده است .

دبیرستان شیخ انصاری از نظر ساختمانی در بین مدارس استیجاری بزرگترین مدرسه با 2700 متر مربع زیر بنا ی مفید ، بیش از 650 متر مربع فضای باز و حیاط با فضاهای مستقل آزمایشگاه ، کتابخانه ، اتاق سمعی و بصری ، اتاق بهداشت ، بسیج ، مشاوره ، نمازخانه ، سالن امتحانات ، بوفه و فروشگاه ، و قریب 50 فضای مناسب کلاسی و اداری و . . . می باشد.

علت استقبال مردمی از ثبت نام 9 کلاس اول در سال تاسیس دبیرستان شیخ انصاری ( سال 1381 ) چه بوده است ؟

بیش از 35% از دانش آموزان این آموزشگاه را فرزندان عزیز فرهنگی و دانشگاهی تشکیل می دهند .

در آزمون هماهنگ استاني و کشوري بين مدارس پسرانه ناحیه ۳ اصفهان در بین مدارس تیز هوشان، غیر انتفاعی ، و دولتی پسرانه این دبیرستان جزء رتبه های برتر قرار می گیرد .

آیا با افتخار آفرینان دبیرستان شیخ انصاری آشنایی دارید ؟

بیشتر دانش آموزان فارغ التحصیل این آموزشگاه در آزمون ورودی دانشگاههای دولتی و مابقی در آزمون ورودی دانشگاه آزاد و... پذیرفته شده اند .

افتخار نخستین حضورتیم ایران در مسابقات جهانی خودروهای خورشیدی استرالیا توسط دانش آموز عزیز این آموزشگاه آقای علیرضا طباطبایی به دست آمده است .

در زمینه ثبت اختراعات طرحهای دانش آموز عزیز این دبیرستان آقای پدرام یمینی جزو طرحهای برگزیده جشنواره خوارزمی استان بوده است .

دو طرح برگزیده ی مسابقات ملی رباتیک خوارزمی از دانش آموزان این آموزشگاه می باشد . ( آقایان مهرزاد مرتضوی و فرشاد رحمانی ) .

در این آموزشگاه علاوه بر نظارت و پیگیری مستمر آموزشی نسبت به رشد ابعاد مختلف تربیتی ، پرورشی ، انضباطی و مذهبی دانش آموزان توجه ویژه بعمل می آید .من تو را خواهم برد ، به سرِ رودِ خروشان حیات

آب این رود به سرچشمه نمی گردد باز

بهتر آن است که غفلت نکنیم از آغاز